Volkswagen Golf

VW Golf | Golf 3 | VW Passat

VW Scirocco - "Męska Rzecz 2008"

Tytuł najbardziej męskiego samochodu w plebiscycie „Męska Rzecz 2008" zdobył Volkswagen Scirocco. Do konkursu zorganizowanego przez TVN Turbo zostały zgłoszone 144 produkty w 5 kategoriach.

VW Scirocco

Bo męska rzecz być daleko, a kobieca wiernie czekać - jak śpiewała onegdaj Alicja Majewska - w przypadku Scirocco nie sprawdza się. Męska rzecz być blisko, jak najbliżej, a kobieca tym bardziej. Czego Państwu serdecznie życzę. Zapraszam do świata Volkswagena" - powiedział dr Jerzy Krężlewski, dyrektor marketingu i PR marki Volkswagen, podczas ceremonii wręczenia statuetek.

Do konkursu TVN Turbo przyjęto 144 zgłoszenia, które podzielono na 5 kategorii: samochód, hobby i sport, na co dzień, gadżety i elektronika oraz kobieta TVN Turbo.

Finalistów w każdej z grup wyłoniło jury w pierwszym etapie, natomiast w drugim swoje głosy na najlepszy produkt oddawali przez ponad 5 tygodni telewidzowie. To oni zdecydowali, że samochodem najbardziej przez mężczyzn pożądanym i spełniającym ich oczekiwania jest właśnie VW Scirocco. Światowa premiera tego modelu odbyła się w 1974 roku. Został zaprojektowany przez Georgio Giugaro. W krótkim czasie zyskał sobie miano auta kultowego. Dzięki napędowi na przednią oś był bezpiecznym samochodem sportowym na każdy dzień roku. Do tej właśnie tradycji nawiązuje nowe Scirocco. Wprowadzone do sprzedaży w minionym roku, wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie. Oferuje atrakcyjny design, i supernowoczesne technologie, m.in. adaptacyjną regulację zawieszenia (DCC) i siedmiobiegową przekładnię DSG. To właśnie te cechy zyskały uznanie jurorów oraz widzów TVN Turbo i zdecydowały o zwycięstwie Scirocco w plebiscycie „Męska Rzecz 2008".

do góry