Volkswagen Golf

VW Golf | Golf 3 | VW Passat

Volkswagen Caddy 4Motion

Wyróżnienia i nagrody, jakie zdobył VW Caddy, potwierdzają jego dużą popularność na rynku samochodów użytkowych.

Volkswagen Caddy 4Motion

Teraz, gdy w salonach pojawił się Caddy 4Motion, notowania tego modelu z pewnością pójdą jeszcze w górę. To aktualnie jedyny lekki samochód dostawczy, oferowany z napędem na cztery koła.

Produkowany w poznańskiej fabryce Volkswagen Caddy 4Motion w wersji furgon, kombi, life i tramper został wyposażony w czterocylindrowy silnik TDI o pojemności 1,9 litra, mocy 105 KM.

Za przeniesienie napędu odpowiada 6-biegowa skrzynia manualna, która na nieutwardzonych nawierzchniach pozwala na bardzo sprawną, mniej obciążającą sprzęgło jazdę. Wszystkie wersje osiągają prędkość maksymalną 164 km/h.

Na przyspieszenie do 100 km/h furgon potrzebuje 13,7 sekundy, a kombi i life - 13,9. Caddy z napędem na wszystkie koła może pochwalić się niewielką emisją dwutlenku węgla - 172 g/km dla wersji furgon i 176 g/km dla kombi i life. Zużywa też mało paliwa - 6,61/100 km (furgon) i 6,7 (kombi i life). Na 60-litrowym zbiorniku samochód może przejechać prawie 900 km. Ponadto, Caddy 4Motion posiada bogatsze wyposażenie standardowe w porównaniu z modelami napędzanymi na jedną oś, m.in. filtr cząstek stałych DPF, system stabilizacji toru jazdy ESP, asystent ruszania pod górę, komputer pokładowy i centralny zamek sterowany pilotem. Należy też wspomnieć o zastosowaniu dodatkowych rozwiązań technicznych, takich jak elektrohydraulicznie sterowane sprzęgło Haldex czwartej generacji, czy dwuczęściowy wał Kardana. Przekonstruowano też oś tylną, stawiając na sztywność i niezwykle dużą wytrzymałość.

Caddy 4Motion stworzono z myślą głównie o firmach, które potrzebują takich samochodów do jazdy w regionach górskich lub w ekstremalnych warunkach. Także o klientach indywidualnych - globtroterach, którzy mocnym, dobrze wyposażonym vanem mogą dotrzeć niemal wszędzie.

do góry