Volkswagen Golf

VW Golf | Golf 3 | VW Passat

Nowy VW Golf Plus

Zapożyczył charakterystyczny przód od swojego mniejszego brata i podobnie jak on postawił na atrakcyjne i bogate wnętrze. W salonach pojawił się właśnie nowy Golf Plus.

Nowy VW Golf Plus

W ciągu czterech lat Golf Plus na dobre zadomowił się w rodzinie Golfów. Atrybuty, które wpłynęły na jego popularność, to przede wszystkim wszechstronność i kompaktowość. Teraz pojawia się nowa generacja tego modelu. Przód Golfa Plus optycznie dopasowuje się do dynamicznej bryły. Poprzeczki osłony chłodnicy są w kolorze lśniącej fortepianowej czerni z chromowanymi aplikacjami.

Linia zderzaka idealnie harmonizuje z linią chłodnicy. Nieco niżej umieszczono lakierowane na czarno wloty powietrza. W nowy kształt wpisują się także elementy tyłu pojazdu, takie jak zderzak w kolorze nadwozia i dyfuzor w ciemniejszym wydaniu.

Nowa wersja samochodu w pełni korzysta z dobrodziejstw 6. edycji Golfa, przejmując w komplecie bogaty zestaw silników. Dostępne silniki:

  • 4-cylindrowy 1.4 (59 kW/80 KM),
  • 1.6 (75 kW/102 KM),
  • 1.4 TSI (90 kW/122 KM) 
  • 1.4 TSI (118 kW/160 KM), 
  • silnik 2.0 TDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa common-rai) o mocy 81 kW/110 KM oraz 103 kW/140 KM.

Dla większości wymienionych jednostek napędowych, zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnej, dostępne są wydajne i charakteryzujące się błyskawiczną zmianą biegów 6- i 7-stopniowe automatyczne przekładnie DSG.

Wnętrze Golfa Plus też imponuje. Wersja bazowa "Trendline" jest bogato wyposażona. Wrażenie robi również lista wyposażenia dodatkowego. W Golfie Plus można zainstalować nowoczesne systemy wspomagające pracę kierowcy-począwszy od asystenta parkowania Park Assist, a skończywszy na systemie kontroli parkowania z kamerą cofania, której obraz wyświetla się na ekranie systemu nawigacji satelitarnej.

Dzięki licznym innowacjom oraz większej przestrzeni we wnętrzu Golf Plus jest interesującą propozycją dla tych użytkowników, którzy przywiązują dużą wagę do przejrzystości rozmieszczenia urządzeń pokładowych, komfortu obsługi, podwyższonej pozycji siedzenia i wysokiej funkcjonalności (m.in. dzięki przesuwnym tylnym siedzeniom), a przy tym cenią sobie elegancję i dobry styl.

do góry